Studijní materiály – přechod k novověku

Anglická buržoazní revoluce (1640 – 1660)

Buržoazie si uměla vždy poradit, ale až revoluce ukázala, na čí straně je potřebná síla a znalosti. Pouč se o období, kdy probíhala anglická buržoazní revoluce.

Pokračujte »


Renesance a humanismus

V době renesance vzniklo mnoho uměleckých předmětů, které dnes mají nepředstavitelnou cenu. Podobně jako v umění mělo toto období veliký vliv na celou kulturu a společnost. Poučte se o renesanci a humanismu v novém příspěvku.

Pokračujte »


České země po Bílé hoře

Období po Bílé hoře nepatří k našim nejsvětlejším dějinám. I tak ale tvoří podstatnou část naší historie. Přečtěte si o této době víc v našem článku, který je krom doby po roce 1620 zaměřen i na období a znaky baroka.

Pokračujte »


Krize feudalismu, počátky novověku

15. a 16. století představují vzrušující období naší historie – je plné nových myšlenek, objevů, směrů, je to období renesance, která je dodnes obdivovaná. Jde o dobu, ve které žily takové osobnosti jako je Michelangelo, da Vinci nebo Boticelli. Přečtěte si o něm víc v našem novém článku.

Pokračujte »


Třicetiletá válka

Znalost dějin je pro lidstvo zásadní. Díky historii se můžeme poučit z našich chyb a budovat lepší budoucnost. Mějte přehled o dřívějších obdobích i vy. Nastudujte si je z našich článků. Tento je zaměřen na období Třicetileté války a na období vlády Stuartovců a Tudorovců v Anglii.

Pokračujte »


Publikování nebo další šíření obsahu serveru Dějepisně.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.